Святослав Вакарчук — це ім'я, яке стало синонімом української музики. Лідер легендарного гурту "Океан Ельзи" має захоплюючу історію, сповнену цікавих моментів.
Ось 5 цікавих фактів про його становлення як музиканта:
Юність і музика 👦
Святослав почав цікавитися музикою ще з дитинства, але перший свій гурт створив у студентські роки, під час навчання на фізичному факультеті Львівського університету. Серед батьків майбутнього артиста не було музикантів. Так, батько був фізико-математиком, а мати працювала вчителькою. Тим не менше, хлопчина навчався в музичній школі і грав у КВК.
Науковець чи музикант? 😬
Вакарчук не просто закінчив інститут, а більше того у 2009 році захистив кандидатську роботу на тему «Суперсиметрія електрона в магнітному полі». Також Святослав має ще й і другу освіту за фахом "Міжнародна економіка". Навіть сьогодні фронтмен ОЕ іноді читає лекції, та частіше за все з фізики та з політики. У 1998 році Вакарчуку потрібно було зробити вибір: їхати далі навчатися за кордон чи продовжувати музичну кар'єру, і ми всі знаємо що він обрав. Того ж року гурт переїжджає до Києва і випускає альбом "Там, де нас нема", успіх якого підтвердив правильність рішення Святослава.
Фізика "Океану Ельзи" 🌊
Навіть обравши музичну сферу, Святослав все одно залишається завзятим науковцем і таємно вплітає "фізичні відсилки" у свою музику. Одну зі своїх платівок Вакарчук назвав «Суперсиметрія», а одну з композицій в альбомі — «Susy», що є скороченою формою цього ж слова. І звісно ж це відсилки саме на його кандидатську роботу «Суперсиметрія електрона в магнітному полі».
Pianoбой починав свій шлях в ОЕ 🎹
Дмитро Шуров, також нині відомий як Pianoбой з 2000 року був клавішником "Океану Ельзи". Його вплив на звучання гурту в цей період був відчутним. В 2004 вони разом із Юрієм Хусточкою (також колишній учасник ОЕ) створили свою групу «Естетік Ед'юкейшн».
Святослав і експерименти ⚙️
Якщо вам завжди хотілось почути Вакарчука в джазовому звучанні, то спеціально для вас він ще у далекому 2008 році запустив проєкт "Вночі", який розказав 11 цікавих історій у стилі джаз (послухати можна ТУТ).
У 2011 Святослав задіяв Сергія Бабкіна і свого старого знайомого Дмитра Шурова, щоб створити альбом із новим звучанням, який не вписувався по формату до ОЕ із назвою "Брюссель" (послухати можна ТУТ).
6 березня 2021 року відбулась прем’єра третього авторського музичного проекту Святослава Вакарчука під назвою «Оранжерея». Альбом записаний разом з учасниками «Океану Ельзи», запрошеними джазовими музикантами та вокалісткою Віталіною Мусієнко (послухати можна ТУТ).
Зірковий шлях Святослава Вакарч
ука продовжує надихати мільйони шанувальників, а його музика є невід'ємною частиною культурного спадку України 🇺🇦
Не забувайте поставити 🧡 цьому посту, якщо було цікаво, а також підписатись а НАШІ СОЦМЕРЕЖІ 🍊
Commenti